SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.
joga, medytacja, Sahara, pustynia, piasek, Akademia Jogi i Harmonijmego Rozwoju, wschód słońca, wydmaUsiądź o wschodzie słońca na piaszczystej wydmie i powitaj dzień. Wszechogarniająca cisza, bezkres pustyni sprzyja medytacji i skupieniu. Spotkaj się z samym sobą, wsłuchaj się w swój wewnętrzny rytm. Połącz wyprawę na Saharę z codzienną medytacją i praktyką jogi.

Mousse, Maroko, Aslema Tours, Casablanca, kurort, nadmorski kurort, Atlas Średni, wioska, jezioro Isli, jezioro Tislit, doroczna uroczystość, Agdud”, miejscowi, kocham cię, aparat fotograficzny, tancerze, Tamazight, terapia, europejska arogancja, święto, ceremonia, plemiona, starszyzna, Afryka, krajobraz, przyroda, zabytki, tajemnicze, rytuał, młodzi, zaręczeni, małżeństwo, rozwód, głupota, okrucieństwo, święto, nieszczęście, łzy, głód, młodzi, strajk, mąż, żonaPodróż zaczyna się w Casablance i wiedzie przez wspaniałe marokańskie krajobrazy do wioski zagubionej w górach Atlasu Średniego, nad dwa górskie jeziora. Tam, nocując pod namiotem, można stać się na kilka dni uczestnikiem wyjątkowego święta, poczuć się, jak ten, który staje przed starszyzną ze swoją wybranką. Tym razem zapraszamy do Maroka na święto zakochanych w dniach 14–22 września 2010.

Kenia, fotografia, warsztaty, Zanzibar, plener, plaża, Tomek Meuś, Aslema Tours, wyprawa, wyjazd, wycieczka, egzotyka, wyspa, wypoczynek, plaża, piasek, zdjęciaFotoSzkoła Aslema Tours zaprasza na FotoWyprawę do Kenii i na wyspę Zanzibar. Nasz warsztat fotograficzny doskonalimy przede wszystkim w praktyce. Cały czas przemieszczamy się zwiedzając, robimy zdjęcia w różnych warunkach i sytuacjach, wieczorem w zgrywamy materiał na komputer i omawiamy. Dostajemy także praktyczne wskazówki na bieżąco od instruktora – Tomka Meuś.

Ledakh, Tybet, Kaszmir, buddyjski klasztor, buddyzm, buddyjskie stupy, murki modlitewne, aslema tours, Indie, Himalaje, Wyżyna Tybetańska, Chiny, gompam, czortenow, mani, trekking, Jezioro Pangong, Delhi, turystyka, wyprawa, podróż, namiotLadakh to jeden z ostatnich fragmentów wielkiego dziedzictwa kulturowego Tybetu. Niegdyś niezależne królestwo, w XIX wieku zaanektowane przez władcę Kaszmiru. Dziś to kawałek rdzennego Tybetu, którego nie zniszczyła okupacja chińska. Zapraszamy na trekking do Ladakhu, wśród pięknych plenerów, między buddyjskimi klasztorami, budyjskimi stupami i murkami modlitewnymi. Decyzję o wzięciu udziału w wyprawie trzeba podjąć do 20 maja.

fotografia, fotograf, zdjęcie, aparat cyfrowy, weekend, foto weekend, motyw, automatyka aparatu, uroda, miejsce, daleki świat, podróż, elektronika, błąd, przysłona, preferencja czasu, punktowy pomiar światła, korekcja ekspozycji, cialo, umysl, dusza, fotografia cyfrowa, czas naświetlaniaDla sympatyków fotografowania proponujemy zajęcia weekendowe realizowane w miejscach, których urodę wspólnie odkryjemy. Przekonajmy się, że nie trzeba wyruszać w daleki świat, aby zrobić ciekawe zdjęcie, że motywy są wśród nas. Zapraszamy na warsztaty pod hasłem: "Wstęp do fotografii cyfrowej. Automatyka aparatu, korzystanie z programów: P/A/S".